TRIPLES

 

Winner

Finalist

2017

Jenkins, Seward & Garden (Egham)

Wilson, Worrall & Lythgoe (Camberley)

2016

Patel, Vandrau & Smith (Sutton)

Brookbank, Waterman & Double (Supreme)

2015

Anderson, Maylin & Souter (Southey)

Bridger, Kilpatrick & Green (Oxshott)

2014

Jenkins, Sarratt & Garden (Egham)

Anderson, Maylin & Souter (Southey)

2013

Anderson, Maylin & Souter (Southey)

Haysom, Sarratt & Cole (Old Coulsdon)

2012

Jenkins Sarratt & Garden (Egham)

Manning Jackson & Donovan (Purley Ladies)

2011

Bennett, Hampton & Pancott (Knaphill)

Souter, Maylin & Duarte (Southey)

2010

Souter, Maylin & Duarte (Southey)

Haigh, Barnett & Gover (Cheam Ladies)

2009

Cole, Wright & Sarratt (Old Coulsdon)

Jackson, Marshall & Bourne (Belmont)

2008

Sheridan, Jenkins & Hankin (Egham)

Johnstone, Pring & Boucher (Shirley Park)

2007

Mcdonagh, Penston, Skinner (Cheam Ladies)

Hunter, Mitchell, Cuell (Croydon)

2006

Litting, Bolton, Bennett (Priory Park)

Jenkins, Garden, Launders (Egham)

2005

Hicks, Cunningham, Bolton (Putney Town)

Bradford, Sullivan, Padgham (Chessington)

2004

Garden, Hankin, Launders (Egham)

Mitchell, Vandrau, Lewis (Sutton)

2003

Anderson, Maylin, Duarte (Magdalen Park)

Hannon, Coward, Ridyard (Cheam Ladies)

2002

Boucher, Pring, Johnstone (Shirley Park)

Baker, Donovan, Weeks (Purley Ladies)

2001

Hill, Brian, Stevens (Wonersh)

Clarke, Deadman, Hewett (Caterham)

2000

Miss Lee, Stanley, Kelly (Croydon)  

Lawrence, Maylin, Duarte (Magdalen Park)

1999

Double, Vincent, McGrail (Temple)

Smith, Wills, Roll (Sutton)

1998

Double, Vincent, McGrail (Temple)

Haigh, Gibbs, Heard (Cheam Ladies)

1997

Weeks, Baker, Martin (Purley)

Miller, Lewis, Watson (Sutton)

1996

Barton, Adamson, Davis (Croydon)

Miller, Lewis, Watson (Sutton)

1995

Newman, Whatford, Strutt (Egham)

Mitchell, Templeman, Kelly (Croydon)

1994

Mitchell, Richards, James, (Croydon)

Winter, Garden, Hankin (Egham)

1993

Rickman, Kelly, Vigor (Croydon)

Alexander, Skeates, Stopher (Hinchley Wood)

1992

Murrell, Rose, Andrews (Wimbledon Park)

Foster, Collingwood, Deadman (Redhill)

1991

Martin, Roll, Hurley (Sutton)

Browning, Hankin, Wessier (Farnham)

1990

Beckett, Lewis, Watson (Sutton)

Briault, Exall, Simmons (Cane Hill)

1989

Winter, Newman, Keeling (Egham)

Fraser, Harris, Stephens (Godstone)

1988

Tiner, Downer, Taylor (Guildford)

Lomas, Braun, Cheeseman (Epsom)

1987

S. Griffiths, H, Griffiths, Early (Malden)

Vigor, Richards, James (Croydon)

1986

Barton, Adamson, Davis (Croydon)

Alsleben, Bateman, Ward (Croydon)

1985

Pidgeon, Roe, Shaw (Purley Bury)

Cullen, Atkins, Swaden (Magdalen Park)

1984

Selwyn, Dingley, Derrick (Magdalen Park)

Davis, Adamson, Barton (Croydon)

1983

Davis, Adamson, Barton (Croydon)

Alsleben, Bateman, Ward (Croydon)

1982

Sullivan, Nuttall, Pulman (Old Coulsdon)

Dennehy, Collins, Rawlinson (Kingsley)

1981

Styles, Wessier, Valls (Raynes Park)

Adamson, Barton, Davis (Croydon)

1980

Stevens, Kimish, Green (Southey)

Shepherd, Mitchell, Oliver (West Wimbledon)

1979

Dale, Ebden, Alexander (Camberley)

Pulman, Atkins, Brooks (Old Coulsdon)

1978

Braun, Chamhers, Readwin (Hook & S’thborough)

Gerrett, Miller, Fielding (Leatherhead)

1977

Colegate, White, Wessier (Raynes Park)

Drayton, Hurley, Howard (Epsom Park)

1976

Wood, Wheeler, Watt (Merton Park)

Colegate, White, Wessier (Raynes Park)

1975

Prew, Townsend, Valls (Joseph Hood)

Edwards, Cox, Mist (Cuddington)

1974

Edwards, Cox, Mist (Cuddington)

Read, Green, Stevenson (Auriol Park)

1973

Chandler, Edwards, Baker (Cranleigh B.L.)

Edwards, Cox, Mist (Cuddington)

1972

Green, Maskell, Brown (Auriol Park)

Chaliton, Harvey, Sage (Heathfield)

1971

McCabe, Hyde, Harding (Wimbledon Park)

Robertson, Martin, Mitchener (Hook & S’thborough)

1970

Prior, Turner, Gould (Hook & Southborough)

Charlwood, Cox, Mist (Cuddington)

1969

Cox, Gallagher, Seally (Kingston Canbury)  

McCabe, Hyde, Harding (Durnsford)

1968

Savage, O’Donell, Derrick (Magdalen Park)

Prior, Robertson Cook (Hook & Southborough)

1967

Garner, Marshall, Buckland (South Norwood)

Burrow, Hockey, Covell (Belle Vue)

1966

Kent, Wraight, Baker (Mellows Park)

Milne, Dunham, Derrick (Magdalen Park)

1965

Parker, Sadd, Cotgrove (Old Coulsdon)

McCabe, Hyde, Harding (Durnsford)

1964

Eagles, Lockington, Merry (Egham)

Butler, Gardner, Ward, (Epsom)

1963

Mulberry, Douglass, Coleman (Richmond)

Rendle Chandler, Parsons (South Norwood)

1962

Rendle, Chandler, Parsons (South Norwood)

Newton, Shepherd, Jones (Broomwood)

1961

Morgan, Ward, Mann (Epsom)

Rendle, Chandler, Parsons (South Norwood)

1960

Powell, Douglas, Shead (Redhill,Wiggie)

Mulberry, Douglass, Coleman (Richmond)

1959

Marshall, Frost, Buckland (South Norwood)

Wregg, Franklin, Gould (Sheen)

1958

Randall, Messenger, Anderson (Ashburton)

Linney, Higgatt, Jackson (Wimbledon Park)

1957

Reynolds, Bullock, Draycott (Watchetts)

Anderson, Green, Neave (Carshalton)

1956

Clarke, Dyos, Merry (Egham)

Puddick, Falla, Pitts (Barnes)

1955

L inney, Purkiss, Jackson (Wimbledon Park)

McDonald, Whitbourn, Nicholas (Allen House)

1954

Marshall, Asquith, Jones (Broomwood)

Ellis, Liddiard, Wooderson (Camberley)

1953

Govas, Jones, Walpole (Barnes)

Taylor, Featherstone, Freelove (Churchfields)

1952

Wells, Paterson, Collins (Ewell)

Clarke, Dyos, Merry (Egham)

1951

Joyces, Gould, Coleman (Sheen)

Pead, Lister, Seers (Motspur Park)

1950

Parker, Sadd, Anderson (Old Coulsdon)

Foster, Passell, Wright (Motspur Park)

1949

Foster, Passell, Wright (Motspur Park)

Smallwood, Jeffries, Anslow (Barnes T.W.G.)

1948

Linney, Cook, Wolsey-Smith (Wimbledon Park)

Foster, Passell, Wright (Motspur Park)

1947

Aldaeidge, Shead, Douglas (Wiggie, Redhill)

Medland, Wilson, Buckland (South Norwood)

1946

Spooner, Herod, Willerton (Grangewood)

Walpole, Jeffries, Anslow (Barnes)

1939

Holman, Barnes, King (Waddon Residents)

Greenhill, Frost, Taylor (Coulsdon Residents)

1938

Greenhill, Frost, Taylor (Coulsdon Residents)

Gooch, Gladwell, Gilchrist (Gonville)

1937

Toft, Stubbs, Pickard (Kingston Canbury)

Privett, Barnes, King (Waddon Residents)

1936

Privett, Barnes, Tigg (Waddon Residents)

Gilchrist, Drummond, Holman (Waddon )

1935

Garland, Stubbs, Pickard (Kingston Canbury)

Privett, Barnes, Tigg (Waddon Residents)

1934

Privett, Barnes, Tigg (Waddon Residents)

Jackman, Burkett, Rayson (Farnham)

1933

Morton, Rogers, King (Waddon Residents)

Barningham,Spencer,Fisher (Broomwood