ZONES/COMPS - 2011 WINNERS

COUNTY CHAMPIONSHIPS 2011 PRIZEWINNERS

 

 

For photos of Winners click here

 

CHAMPIONSHIP - FOUR WOOD SINGLES

Winner (Hatherleigh Cup) JENNY HAYSOM (Old Coulsdon)

Runner-up (Denny Trophy): DOREEN HANKIN (Egham)

Semi-finalists: Sheila Seddon (Milford) and Carol McGrail (Shirley Park)

TWO-WOOD SINGLES

Winner (Manning Cup): CAROL McGRAIL (Shirley Park)

Runner-up (Lou Trophy): PAULINE CLARK (Egham)

Semi-finalists: Caroline Duarte (Southey) and Debbie Souter (Southey)

UNBADGED SINGLES

Winner (Gregory Cup): KYLIE HAMPTON (Knaphill)

Runner-up (Raftery Cup): BERNICE RENDLE (Chessington)

Semi-finalists: Brenda Rice (Oxshott) and Jane Seymour (Purley Ladies)

PAIRS

Winners (Herod & Kit Trophies): JENNY BAIRD & LINDA PILLMAN (Ember)

Runners-up: SHEILA CABLE & PAT BOURNE (Purley Bury)

Semi-Finalists: Barbara Astill & Pat Spencer (Supreme)

Sheila Seddon & Carolyne Stevens (Milford)

TRIPLES

Winners (Wilkinson Trophy): VEDA BENNETT, KYLIE HAMPTON &

VICKI PANCOTT (Knaphill)

Runners-up (Featherstone Trophy) DEBBIE SOUTER, SHÂN MAYLIN &

CAROLINE DUARTE (Southey)

Semi-finalist: Jean Orr, Jean Bradshaw & Diana Harris (Mid Surrey)

Jo Woolf, Pam Lewis & Pauline Sayer (Camberley)

FOURS

Winners (Haydock Cup): KYLIE HAMPTON, PATRICIA BANKS, SARAH POAT &

VICKI PANCOTT (Knaphill)

Runners-up (Fisher Trophy): NORA HAIGH, DIANA McDONAGH, SHIRLEY HEARD &

GEMMA BARNETT (Cheam Ladies)

Semi-finalists: Sheila Ca ble, Margaret Gordon, Ann Brown & Pat Bourne (Purley Bury)

Chrissii Davies, Anne Pickin, Kelly Jenkins & Pam Garden (Egham)

CHAMPION OF CHAMPIONS

Winner (The Fellowship Trophy): GEMMA BARNETT (Cheam Ladies)

Runner-up (Horsley Cup): CAROL McGRAIL (Shirley Park)

Semi-finalists: Sheila Seddon (Milford) and Kate Capon (North Sheen)

OFFICERS CUP

Winner (L. R. Stevens Rose Bowl) DIANE TARRAN (Purley Bury)

Runner-up (Byfleet Cup): PAULINE BIDDLECOME (Southey)

Semi-finalists: (Gary Leach Cup): Charlotte Emanuel (Egham)

(Dennant Cup): Ann Roll (Sutton)

WOMEN’S BENEVOLENT TRIPLES:

Winners (The Selley Runners up Cup): ELIZABETH ANDERSON, SHAN MAYLIN &

DEBBIE SOUTER (Southey)

INTER-ZONE LEAGUE

Winners (Phyl Hill Trophy) ZONE 1

T.L.H. ‘TOP CLUB’ CHAMPIONSHIP COMPETITION

Surrey Winners: PURLEY BURY

MULCARE TROPHY. VICTRIX LUDORUM

KYLIE HAMPTON (Knaphill)